Kultura na wynos – Młodzież 2.0

Chełmża

W połowie lipca odbyło się potkanie integracyjne uczestników z animatorami i organizatorami, podczas którego uczestnicy projektu mieli okazję poznać się oraz wziąć udział w przygotowanych przez animatorów zabawach ruchowych i kreatywnych. Zapoznali się także ze szczegółowymi informacjami na temat zajęć realizowanych w ramach projektu.

W czasie warsztatów medialnych, przeprowadzonych przez Martę Manerowską – dziennikarkę Radia GRA Toruń, młodzież dowiedziała się jak zacząć pracę dziennikarską, spróbowała własnych sił w redagowaniu tekstu, a także przeprowadziła wywiad. Dzień później odbyły się warsztaty kreatywno–muzyczne, na których Mikser (znany polski raper) opowiedział o początkach swojej kariery, a także ułożył tekst do podanych przez uczestników wyrazów. Na warsztatach cyrkowych młodzież miała okazję nauczyć się żonglerki a także zobaczyć kilka sztuczek iluzjonistycznych i poznać ich tajemnice.

W trakcie warsztatów z gry „Na czym się da” uczestnicy dowiedzieli się, że niemalże każdy przedmiot może stać się instrumentem muzycznym. Własnoręcznie wykonali instrument przy użyciu rurki od foli „stretch” oraz gwoździ. Na ekologicznych warsztatach online uczestnicy pod okiem Marleny Cichockiej – finalistki programu MasterChef  przygotowali kilka potraw z resztek produktów posiadanych w domu. 25-tego września miało miejsce podsumowanie projektu, na którym młodzież podzieliła się swoją opinią na temat wszystkich warsztatów, a także pomysłami odnośnie zajęć, które mogłyby odbywać się w przyszłości.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży, partner: Szkoła Podstawowa nr. 5 im. Papieża Jana Pawła II w Chełmży