Sceny Melpomeny

Raciążek

„Sceny Melpomeny” to projekt plastyczno-teatralny dedykowany  dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Raciążku.  Dzięki projektowi uczestnicy mogli odkryć swój talent aktorski podczas „Warsztatów Ożywionej Formy”, stworzyć unikatowe kukiełki i wystąpić w „Teatrze Cieni” oraz zaprojektować unikatowe „Maski Teatralne” promieniujące w świetle ultrafioletowym, a także zobaczyć przedstawienie „Ala na tropach recyklingu”.

Wszystkie wydarzenia miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku i były realizowane przez profesjonalnych artystów plastyków oraz aktorów.

Warsztaty rejestrowała  kamera oraz aparat fotograficzny, a pracę młodzieży utrwalono na specjalnym blogu poświeconym projektowi.

Celem projektu  „Sceny Melpomeny” było zachęcenie młodzieży do współtworzenia kultury, rozwijania zainteresowań i pasji i poznania teatru w wielu aspektach, a także aktywnego spędzania wolnego czasu i współpracy w grupie. Podczas zajęć uczestnicy poznali ciekawostki z dziedziny kultury i sztuki. Projekt pomógł znaleźć młodzieży nowe pasje, a także alternatywny sposób wyrażania emocji poprzez twórczą zabawę. Udział w projekcie otworzył dzieci na marzenia, sprawił, że małe środowisko, w którym żyją, przestanie być postrzegane jako ograniczenie i przeszkoda w samorealizacji.

Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku, partner: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Raciążku, Fundacja Pinata