ART& ECO – letnie warsztaty rodzinne

Grudziądz

Projekt „ART& ECO – letnie warsztaty rodzinne” skierowaliśmy do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Wspólne działania zaowocowały pracą twórczą w kilku dziedzinach.

W trakcie warsztatów ceramicznych pn. „Ptaki dziwaki i inne cuda z gliny” wykonaliśmy ceramiczne i gliniane drobiazgi. W kolejnym spotkaniu pn. „Czy znasz te rośliny?” poznawaliśmy zioła i tworzyliśmy własny ziołowy poradnik. Efektem warsztatu pt. „Eco TORBA” stały się barwnie malowane toby i koszulki.

Odbyły się również warsztaty ekologicznie, w czasie których wykonaliśmy recyklingowe doniczki z miętą.

Częścią spotkania był koncert relaksacyjno-muzyczny połączony z ogniskiem, w czasie którego wspólnie piekliśmy kiełbaski ziemniaki.

Warsztaty ART& ECO zintegrowały uczestników, dając im możliwość odkrywania własnych, nieznanych dotąd umiejętności. Przygotowaliśmy również kilka „pakietów warsztatowych” dla uczestników on-line, które umożliwiły im z własnych ogrodów czy domów uczestniczyć w naszych zajęciach. Była to propozycja dla tych, którzy z różnych względów np. kwarantanna lub brak miejsc, nie mogli skorzystać z naszej propozycji.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu