Mapa Nie Nudy / Zabawa w Budowie

Toruń

Na budowie placu zabaw praca wre! Wspólnie eksperymentowaliśmy, bawiąc się i odkrywając nowe miejsca, by na koniec z nową mapą podążyć na teren zielony przy Fili Dom Muz i wprowadzić stworzone przez nas, nowe rozwiązania.

Kolejny raz zrezygnowaliśmy z grafików, planów i codziennych rutyn! Dostosowaliśmy się do trendów tworzenia działań kulturalnych, wychodzących poza mury instytucji i wymyślaliśmy, jak się nie nudzić! Wraz z Przedszkolem im. Marii Montessori w Toruniu stworzyliśmy niesamowitą Mapę Nie Nudy, czyli zabawę w budowie, będącą odskocznią od tabletów i komputerów.
Mimo niepogody, przeprowadziliśmy zajęcia krajoznawcze w Parku Tysiąclecia, a następnie z Panem Maciejem Łaganem warsztaty Survivalowo – Bushcraftowe w iście survivalowych warunkach.

Przy wsparciu Pracowni CECH i rodziców, dzielni pomocnicy i pomocniczki malowali oraz szlifowali sprzęty. Dzięki temu wszystkie powierzchnie na Placu Zabaw są kolorowe i bezpieczne dla użytkowników!
A wiecie co było na zakończenie? Wielkie testowanie na pikniku finałowym! Każdy mógł na chwilę zapomnieć o metryczce i własnoręcznie (tudzież własnonożnie) przetestować nowy Plac Zabaw w Budowie! Ścieżka bosych stóp, ziemia to lawa, linarium, tipi, mega domino, przejście po linie, błotna kuchnia czy mapa skarbu do rozwiązania to tylko zapowiedź bardzo nietypowych atrakcji, które czekają na Was na terenach zielonych przy Fili Domu Muz/ Rudak (ul. Okólna 169) w Toruniu.

Centrum Kultury Dwór Artusa, Przedszkole im. Marii Montessori w Toruniu