Miasto w sweterku

Chełmno

Uczestnicy projektu (nazywani Ekipą w sweterkach) od początku zaskakiwali swoją kreatywnością i owocną współpracą! Najpierw Ekipa wzięła udział w spotkaniu integracyjnym, które poprzez trening kompetencji miękkich zbliżyło do siebie każdego uczestnika. Zajęcia poprowadzone przez psychologa biznesu stworzyły podstawy do rozpoczęcia szeregu warsztatów artystycznych. Biorąc udział w kreatywnych zabawach, tańcząc, otwierając nasze umysły – wyzwoliliśmy emocje.

W czasie warsztatów plastycznych z Mikem Ortalionem poznaliśmy techniki szablonu i przy użyciu farb w spray-u. Następnie każdy wykreował własną kompozycję symetryczną na przygotowanej powierzchni.
Ekipa w sweterkach stworzyła formy przestrzenne z pianki konstruktorskiej oraz papieru mache. Nasze wytwory przybrały kształty natury – kwiatów, drzew itp.
Zniszczone, nieużywane krzesła posłużyły nam za płótno. Używając farb, nadaliśmy im nowe, wielobarwne życie, w którym stały się wytworami kultury. Potem zostały powieszone jako instalacja nad ulicą Grudziądzką w Chełmnie.

Nabyliśmy podstawy szycia ręcznego oraz kreatywnego wykorzystania nieużywanych już materiałów. Oczyma wyobraźni ujrzeliśmy kto mieszka w drzewach, na drzewach i jak w nie wejść. Rzeźby przestrzenne stworzone przez Sweterkową Ekipę zaprezentowaliśmy podczas wydarzenia Perspektywy – 9 Hills Festival, w Parku Rydygiera w KIDS ZONE.

Po skończonym projekcie zabraliśmy ze sobą:

– nowych przyjaciół
– piękne wspomnienia
– niezwykłe umiejętności
– otwartość na świat
– chęci do dalszego działania!

Fundacja 9 Hills, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego w Chełmnie